MiklikowskaPsycholog

Witam na mojej stronie

W efekcie czteroletnich, podyplomowych studiów, uzyskałam certyfikat psychoterapeuty poznawczo-behawioralnego, wydany przez Polskie Towarzystwo Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej. Podejście to kładzie duży nacisk na analizę myśli, emocji i zachowań pacjenta przy uwzględnieniu faktu, że kombinacja wyżej wymienionych czynników w znaczący sposób przyczynia się do podtrzymywania cierpienia pacjenta. Po kilku latach pracy na dziennym Oddziale Psychiatrycznym, gdzie miałam możliwość prowadzenia diagnostyki oraz psychoterapii osób w kryzysach życiowych oraz cierpiących z powodu różnorodnych problemów psychicznych, nauczyłam się, że najistotniejsza w powodzeniu terapii jest umiejętność dostosowania metody pracy do osobowości i problemu pacjenta. W swojej pracy staram się zatem korzystać z wszelkiej wiedzy uzyskanej w wyniku doskonalenia swojego warsztatu podczas różnorodnych kursów i szkoleń, ale też przede wszystkim doświadczenia wyniesionego z pracy z pacjentami.

Jakość konsultacji

Jakość konsultacji

Certyfikowany psychoterapeuta

Certyfikowany psychoterapeuta

Indywidualne podejście

Indywidualne podejście

Na początku ważne jest poznanie się. Zdaję sobie sprawę, jak istotne dla Ciebie i naszej pracy jest zaufanie i poczucie bezpieczeństwa- to dla mnie podstawa do budowania relacji z Tobą. Ja postaram się dowiedzieć o Tobie i problemie, który chcesz rozwiązać jak najwięcej, by móc jak najprecyzyjniej przedstawić Tobie plan oraz długość leczenia. Zwykle zajmuje to od 1-3 spotkań. Następnie zawieramy słowny kontrakt, dzięki któremu jasne będą między innymi terminy i częstotliwość spotkań, formy płatności, granice terapeutyczne.

 

Podczas sesji terapeutycznych pomagam Tobie przede wszystkim zrozumieć siebie i swoje reakcje. Służę pomocą w uzyskaniu szerszej perspektywy siebie i swojej sytuacji życiowej. Razem zastanawiamy się nad sposobami wpływu na zmianę. W zależności od charakteru zgłaszanego problemu omawiamy między innymi Twoje najważniejsze relacje z innymi ludźmi, sposób funkcjonowania w różnych obszarach życiowych, istotne doświadczenia i przeżycia, bieżące wydarzenia. Wierzę w metodę leczenia opartą na współpracy, gdzie wspólny wysiłek pacjenta i psychoterapeuty gwarantuje poprawę samopoczucia.

Skontaktuj się z nami

Regulamin plików cookies